فاکتور/ رسید / برگ سرویس

فاکتور یا برگ فروش، کاغذی است که مشخصات کامل کالا یا خدمات به فروش رفته به همراه مشخصات فروشنده، مشخصات خریدار، تاریخ فروش، تعداد یا مقدار، قیمت واحد، قیمت کل، تخفیفات، مالیات بر ارزش افزوده و غیره در آن ذکر شده و به همراه کالا به خریدار تحویل می‌شود.

اصولاً فاکتورها در چند نسخه مثلاً 2 یا 3 و یا حتی 4 نسخه تنظیم می‌شود تا پس از تسلیم نسخه اول به خریدار، از سایر نسخه‌ها نزد خود، برای اموری چون نسخه حسابداری، نسخه انبار، نسخه بایگانی، نسخه بازاریاب و غیره استفاده گردد. برای تفکیک بهتر این برگه‌ها از هم برای چاپ فاکتور علاوه بر کاغذ سفید، از کاغذهای رنگی (الوان) نیز استفاده می‌شود. عموماً در چاپ فاکتور برگ اول سفید و برگ آخر روی کاغذ زرد رنگ چاپ می‌شود.
برای این که نوشتار روی فاکتور به سایر برگه‌ها منتقل شود باید از کاربن استفاده نمود، اما نوعی کاغذ که به آن در زبان معمول به آن «کاربن دار» یا «کاربن لس» یا «NCR» یا «خود کپی» گفته می‌شود، وجود دارد که اثر نوشتار را بدون کاربن به کاغذ بعدی منتقل می‌کند. نمونه مشهور آن، کاغذ مورد استفاده در دفترچه بیمه تامین اجتماعی است. در این نوع کاغذ نیز برگ اول باید سفید و برگ آخر باید زرد قرار گیرد. همچنین برای فاکتورهای 3 یا 4 برگی، برای برگ وسط می توان از کاغذ صورتی، آبی، یا سبز استفاده نمود. اغلب فاکتورها شماره زنی می‌شوند تا بتوان پس از جداشدن برگه‌ها از دسته اصلی، نسخه‌های کپی آن را پیدا کرد. ابعاد فاکتور بسته به فضای مورد نیاز می تواند A5 یا B5 یا A4 و یا حتی B4 باشد.

مقایسه کالا (0)


فاکتور آ 5 دو برگی

فاکتور آ 5 دو برگی

فاکتور  آ 5 دو برگی    تعداد 10 جلد  ..

30,000 تومان

نمايش 1 تا 1 از 1 (1 صفحه)