فولدر

فولدر، وسیله‌ای است که شرکت‌ها و سازمان‌ها، بروشورها و برگه‌های تبلیغاتی خود را در داخل آن قرار داده و در نمایشگاه‌ها، سمینارها و کنفرانس‌ها، این مجموعه را به مشتریان و بازدیدکنندگان ارائه می‌نمایند. معمولاً روی فولدر، لوگو و اطلاعات شرکت با طرح و پس زمینه‌های زیبا چاپ می‌شود.

فولدر در انواع جنس‌ها و اشکال مختلف، ساخته و مورد استفاده قرار می‌گیرد که معمول‌ترین آن فولدرهای مقوایی با چاپ رنگی است. این نوع از فولدر علاوه بر جنبه محافظتی و بسته بندی برای اسناد و مدارک، به عنوان یک ابزار تبلیغاتی و اطلاع رسانی نیز کاربرد دارد.

به طور مثال یک پیمانکار در زمان تحویل اسناد و مدارک مربوط به یک پروژه، آن‌ها را داخل یک فولدر قرار داده، تا ضمن داشتن ظاهری زیباتر و آراسته‌تر، سایر توانمندی‌ها و امکانات خود را به طور غیرمستقیم در معرض دید کارفرما قرار دهد.

و یا این که تولیدکننده یا فروشنده کالا یا خدمات، مجموعه‌ای از کاتالوگ‌ها، پروپوزال‌ها، لیست‌های قیمت، پیش نویس‌ها، قراردادها و غیره که از ابزار لازم در زمان مذاکره حضوری یا شرکت در نمایشگاه و یا هنگام عقد قرارداد می‌باشد را به طور منظم و زیبایی در قالب فولدر مقوایی به مخاطب خود تحویل می‌دهد تا میزان اثرگذاری را بر وی بطور قابل توجهی افزایش دهد.

فولدرهای مقوایی محدودیتی از نظر شکل و ابعاد ندارند. مهم این است که اولاً بتوان تعدادی کاغذ A4 را به راحتی، درون آن جای داده و محافظت نمود و ثانیاً قالب آن، میزان دور ریز کمتری را در مقوای مصرفی ایجاد کند.

معمولاً قالب فولدر به گونه‌ای طراحی می‌شود که اجزای آن در یکدیگر قفل شده و بدون نیاز به چسب و صحافی حالت پایداری را ایجاد کند. حتی می‌توان در برخی از انواع آن برش‌هایی برای الصاق کارت ویزیت یا CD تعبیه نمود.

توصیه می‌شود فولدر با مقوای گلاسه ضخیم، مثلاً 300 گرمی یا 250 گرمی چاپ شود تا ایستایی و دوام خوبی داشته باشد. به این منظور، بهتر است مقوای آن پس از چاپ با روکش سلفون مات یا براق پوشش داده شود.

انجام عملیات چاپ در هر دو طرف - بیرون و داخل فولدر – امکان‌پذیر است که این خود به مورد استفاده آن بستگی دارد.


هیچ کالای در این دسته بندی وجود ندارد.