پاکت نامه

پاکت نامه، برای انجام مراسلات و قراردادن اسناد و قراردادهای شرکت و مواردی از این دست در داخل آن، طراحی و مورد استفاده قرار می‌گیرد. ابعاد آن معمولاً متناسب با کاغذ A4 است که از طول، دو تا خورده باشد، یا متناسب با کاغذ A4 و یا A5 می‌باشد که کاغذ تا نخورده بتواند در داخل آن قرار گیرد.

هر بنگاه اقتصادی اعم از سازمان، شرکت و یا واحد صنفی، در حوزه فعالیت خود ناگزیر است اسناد و اوراق متنوعی از جمله کاتالوگ، سربرگ، فاکتور، لیست قیمت، بروشور و یا حتی CD را به اشخاص مختلفی تحویل یا ارسال نماید.

بدیهی است محافظت بیشتر از این اوراق و اسناد، نیازمند بسته‌بندی کاملی به نام پاکت است و چه بهتر که هر مجموعه‌ای بسته به احتیاج خود نسبت به طراحی و چاپ پاکت با نشان تجاری و مشخصات خود اقدام کند.

این پاکت بر حسب نیاز می‌تواند دارای ابعاد مختلف و جنس‌های گوناگون باشد. اما عموماً ابعاد پاکت‌های استاندارد به نوعی با ابعاد کاغذ A4 و یا مشتقات آن رابطه مستقیم دارد.

معمول‌ترین ابعاد پاکت مورد استفاده پاکت نامه است که در ابعاد 11 × 22 چاپ می‌شود. یکی دیگر از انواع پاکت، پاکت A5 است که در ابعاد 22 × 16 سانتیمتر چاپ می شود. به غیر از کاربرد معمول پاکت A5، یعنی برای کاغذ‌ها و نامه‌های اداری، فاکتور‌ها و کاغذ‌های A5 ، می‌توان برای ارسال کارت پستال و کارت دعوت نیز از آن استفاده نمود.

پر کاربردترین نوع پاکت بعد از پاکت نامه، پاکت A4 است، که یک ورق A4 به صورت تا نخورده درون آن قرار می‌گیرد. دیگر ابعاد پاکت که از سایر سایزها مصرف کمتری دارد، پاکت A3 است. در واقع پاکت A3 صرفاً برای اسناد بزرگتر از A4 و یا بسته‌بندی اقلامی مانند کتاب، سررسید و غیره کاربرد دارد
مقایسه کالا (0)


پاکت اداری گلاسه 120 گرمی

پاکت اداری گلاسه 120 گرمی

گلاسه 120 گرمی  در   تیراژ 1000 تایی 2000 تایی و 5000 هزار تایی با  کیفیت چاپ  عالی   در فرم عمومی   بصورت &nb..

150,000 تومان

نمايش 1 تا 1 از 1 (1 صفحه)